Edukas Noorte Euroopa Meistrivõistlused.

Viiendad Euroopa noorte meistrivõistlused Rakveres

Seekordne EM toimus eks-Ozeki Kaito Baruto (Kaido Höövelsoni) initsiatiivil ja tema abiga leitud sponsorite toel. Kaido oli nende võistluste patroon selle sõna kõige paremas tähenduses.

Nagu kõik eelnenud suurvõistlused, õnnestus noorte EM igati. Seda nii organisatsioonilise poole pealt kui sportlike tulemuste poolest.

Suur koormus langes Rain Arukaevu juhtimisel töötanud Spordiklubi Ookami meeskonnale. Kiitus teile, saite hiilgavalt hakkama! ARIKATO!

46 medalit (7 kulda, 8 hõbedat ja 31 pronksi) räägivad ise enda eest ning tõestavad, et Eesti on suudab konkureerida sellise suurriikidega nagu Venemaa, Ukraina ja Poola.

Möödunud nädalavahetusega kasvas meie 20 aasta jooksul tiitlivõistlustelt võidetud medalite arve 276 medalini. Mis on teeb Eesti sumost kõige edukam ala.

Rõõmsaks teeb, treenerite arvu kasv, kes on hakanud mõistma, et sumost on kasu kõigide kontaktsete kahevõitluse aladel. Eesti koondises olid esindatud sportlased nii maadlus- kui judoklubidest, moodustades ühise sõbraliku pere.

Eesti noorte MV tulemuste põhjal kuulusid koondisse 13 klubi sportlased: MK Aberg (Tallinn), SK Buffen-do (Narva), SK Dodze (Tartu), SK Eesti Karud (Rakvere ja Sonda), MK Juhan (Märjamaa, Rapla, Vana-Vigala), SK Kibuvits (Tallinn), M-Dojo (Maardu), SK Nipi (Põltsamaa), SK Ookami (Tallinn, Keila, Paldiski, Viimsi), RSK Ramm (Jõgeva), SK Sakura (Vinni, Tudu, Avinurme), SK Sumotori (Valga), Väike-Maarja RSK (V-Maarja, Tamsalu, Simuna).

Tänu ühistele jõupingutustele kasvab vaatamata järjest tugevnevale konkurentsile ka medalite arv.

Tänavuse aasta tiitlivõistluste kogusaagiks on 64 medalit.

 

Riho Rannikmaa
Eesti Sumoliidu ja
Euroopa Sumoföderatsiooni
Peasekretär.
+372 53 91 51 60